Jaunumi‎ > ‎

LNB lūdz vēstures skolotājus piedalīties aptaujā

Publicēja 2017. gada 20. janv. 04:22Valdis Klisans
Labdien!

Latvijas Nacionālā bibliotēka veic aptauju ar mērķi noskaidrot Latvijas vispārizglītojošo skolu humanitāro un sociālo mācību priekšmetu skolotāju viedokli un ikdienas praksi mācību satura bagātināšanā ar tiešsaistē pieejamajiem audiovizuālajiem uzskates palīglīdzekļiem humanitārajos un sociālajos mācību priekšmetos (Latvijas un pasaules vēsture, literatūra, mūzika, vizuālā māksla, politika un tiesības, sociālās zinības u.c.).

Iegūtie rezultāti tiks ņemti vērā sagatavojot īpaši skolām veidotu Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekciju. Paredzēts, ka tā sniegs skolotājiem iespēju pēc brīvas izvēles izvēlēties un iekļaut savās nodarbībās digitalizēto vēsturisko dokumentu, fotogrāfiju, attēlu, skaņu un kino ierakstu un kultūras artefaktu kopu no Latvijas un pasaules lielāko atmiņas institūciju krājumiem. Ērtākai lietošanai saturu paredzēts sakārtot mācību priekšmetiem atbilstošās tematiskās apakškolekcijās.

Otrs aptaujas mērķis ir noskaidrot esošo prasmju un tehnoloģisko palīglīdzekļu nodrošinājumu skolās, kas varētu veicināt vai apgrūtināt šādu tiešsaistes palīglīdzekļu pielietojumu.

Aptauja ir anonīma (netiek prasīts ne Jūsu vārds, ne skolas nosaukums) un dati tiks analizēti apkopotā veidā.

Atbilžu sniegšana aizņems tikai aptuveni 3 minūtes, bet ieguvums būs reālajiem apstākļiem pielāgots pakalpojums, kurš bagātinās Jūsu vadīto nodarbību saturu un padarīs mācību vielu skolēniem saistošāku.

Aptauja būs atvērta līdz 2017.gada 19.februārim un ir pieejama šeit: https://goo.gl/forms/y2j7DpRjuJtZE1JV2

Aptaujas veidotājs ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Pakalpojumu nodaļas Digitālo pakalpojumu projektu vadītājs Jānis Kreicbergs (e-pasts: janis.kreicbergs@lnb.lv ; tel. 26437005).

Ar cieņu,

Jānis Kreicbergs

Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Pakalpojumu departamenta

Digitālo pakalpojumu projektu vadītājs

e-pasts: janis.kreicbergs@lnb.lv

tel.: 26437005

Comments