Jaunumi‎ > ‎

Muzeja "Ebreji Latvijā" piedāvājums skolām 2017./2018. mācību gadā

Publicēja 2017. gada 24. okt. 00:22Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2017. gada 4. dec. 20:36 ]
Muzejs “Ebreji Latvijā” piedāvā nodarbības 6.-8. klašu un 9.-12. klašu audzēkņiem. Nodarbības var notikt latviešu, krievu vai angļu valodā. Visas nodarbības ir bezmaksas
Nodarbības 6.-8. klasei 

  • Ebreju tradīcija vēsturē un mūsdienās. Pirmā iepazīšanās ar ebreju kultūru un tradīcijām. Pēc nodarbības muzejā aicinām apmeklēt Rīgas sinagogu (Peitavas ielā 6/8) mūsu gida pavadībā.
  • Atrodi muzejā! Nodarbības gaitā skolēni iepazīsies ar ebreju kultūru un vēsturi Latvijā caur dažādiem muzeja eksponātiem. Skolēniem, strādājot grupās, būs iespēja pašiem izpētīt šos eksponātus un prezentēt darba rezultātus citiem.

Nodarbības 9.-12. klasei 

  • Ievērojamās ebreju personības pirmskara Latvijā. Nodarbības gaitā skolēni, izmantojot muzeja ekspozīcijā un krājumā pieejamos materiālus, iepazīsies ar izcilām personībām – ebrejiem, kas pirmskara Latvijā darbojās dažādās jomās, gūstot atzinību gan savu līdzgaitnieku vidū, gan plašākā sabiedrībā. Skolēniem būs iespēja pašiem izpētīt dažādus cilvēku likteņus un nominēt kādu savai Izcilības balvai.
  • Pieminēt nedrīkst aizmirst. Nodarbības mērķis ir veicināt pārdomas par nepieciešamību pieminēt Holokausta un citu traģēdiju upurus. Nodarbības gaitā skolēni izvērtēs dažādas pieminēšanas prakses (memoriālus, piemiņas pasākumus u.c.) , reflektēs par veidiem, kā, kam un ko ir svarīgi pieminēt. Skolēniem būs iespēja satikt muzeja brīvprātīgo darbinieku – jaunieti no Austrijas – un pārrunāt ar viņu jautājumus, saistītus ar piemiņas kultūru Austrijā (angļu vai vācu valodā). Pēc nodarbības muzejā aicinām piedalīties interaktīvā nodarbībā – ekskursijā Rīgas geto (ja laika apstākļi atļaus) vai apmeklēt memoriālu Rumbulā vai Biķerniekos mūsu gida pavadībā.

Lūdzam rakstīt uz e-pastu info@ebrejumuzejs.lv vai zvanīt 67283484 vai 29435005, lai saskaņotu datumu, laiku un nodarbības tematu.


Ar cieņu
Marina Gehta
direktora vietniece