Jaunumi‎ > ‎

Neliels atskats uz VSB 2017. gada konferenci

Publicēja 2017. gada 11. dec. 02:43Valdis Klisans   [ atjaunināts 2018. gada 4. janv. 02:33 ]

09. decembrī LNB telpās „Gaismas pilī” noritēja gadskārtēja VSB Gada konference.

 

Dienas pirmajā pusē bijām dalībnieki LNB organizētajā konferencē par viduslaiku Livonijas kultūrvēsturisko mantojumu. Klausoties aizraujošā paneļdiskusijā, ko vadīja Gustavs Strenga, nemanot pagāja divas stundas. Diskusijas dalībnieki no Latvijas, Igaunijas un Vācijas/Šveices pieskārās jautājumam par Livonijas atbalsīm mūsdienās un kādi ir sabiedrībā šobrīd valdošie stereotipi par Livoniju un tās mantojumu.Paneļdiskusijas noslēgumā Gustavs Strenga lūdza visiem vēstures skolotājiem aizmirst par jēdzienu "Livonijas ordenis" un tā vietā lietot autentisko "Vācu ordenis" jeb "Vācu ordenis Livonijā".  

 

 Pēc tam LNB pārstāve Inga Surgunte iepazīstināja VSB konferences dalībniekus ar izstādes „Luters. Pagrieziens” izglītības programmu, kas domāta dažādu vecumu bērniem un jauniešiem.

 

Viena stunda bija veltīta pusdienām un Gaismas pils vēsturisko izstāžu baudīšanai.

Pēc pusdienām „VFS Films” pārstāvji Guntars Graiksts un AndrejsVerhoustinskis iepazīstināja ar dokumentālo filmu par Lidiju Lasmani un izstrādāto mācību materiālu skolēniem „Vienā kadrā”, kura tapšanā bija iesaistīti VSB biedri.

 

Baiba Atmane uzņēmusies apkopot VSB biedru viedokļus ES projekta „Skola 2030” sakarā. VSB dalībnieku vidū nav vienprātības šajā sakarā – vieni uzskata, ka projekta virzība apdraud vēstures izglītības kvalitāti, citi, gluži pretēji, domā, ka vēstures zināšanu un prasmju kvalitāte uzlabosies. Visi vairāk vai mazāk ir vienoti uzskatā, ka viena no lielākajām projekta problēmām ir informācijas nepietiekamība, reizēm – tās pretrunīgums un „kluso telefonu” efekts. Līdz 2018. gada 1. februārim Baiba apņēmusies sagatavot VSB vēstuli IZM VISC. 

Vēl Baiba Atmane informēja, ka konkurss „Vēsture ap mums” šajā mācību gadā notiks kā ierasts.

 

Liepājnieces Ineta Drēže, Kintija Sila un Irisa Otrupe ziņoja par gatavošanos 2018. gada Vasaras dienām. Iecerēta ļoti piesātināta programma, ieskaitot vakartērpu balli, kā arī ekskursija uz Bernātiem - vēsturisku VSB vietu, kur pirms daudziem daudziem gadiem aizsākās Vasaras dienu tradīcija. Savukārt Toms Gulbis pavēstīja, ka VSB vasaras ekskursija tiek plānota uz Rietumukrainu.

Arī 2018. gada konference iecerēta, sadarbojoties ar LNB. 

 

P. S. VSB atsevišķu biedru nedisciplinētības dēļ, reģistrējoties, bet vēlāk nepaziņojot par savu neierašanos uz konferenci, VSB ir „uzdāvinājusi” ēdinātājiem vairāk kā 100 Eur , bet līdzīgas rīcības dēļ 2017. gada laikā VSB ir zaudējusi ap 300 Eur no sava budžeta līdzekļiem!     

                   

Comments