Jaunumi‎ > ‎

Orientēšanās sacensības Skrīveru dendroloģiskajā parkā

Publicēja 2018. gada 23. sept. 03:56Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2018. gada 28. sept. 04:44 ]

20. septembrī Skrīveru dendroloģiskajā parkā notika nu jau tradicionālās orientēšanās sacensībās skolu skolēnu komandām. Šogad sacensībās kopskaitā piedalījās 32 vēstures interesentu komandas, tātad, 128 skolēni, kas pārstāvēja 9 izglītības iestādes. Orientēšanās sacensību tēma šogad ir ļoti simboliska un pietuvināta zīmīgajam 22.septembrim – Baltu vienības dienai, tātad – „Saules kauja un Kursta kari Latvijas teritorijā”. Pasākuma foto galeriju var aplūkot galerijā. Pasākums bija saistošs ne tikai skolēniem un skolotājiem – uz Skrīveriem devās arī Zemgales reģionālā televīzija ar uzdevumu izveidot ziņu sižetu.


Orientēšanās sacensību idejas autori ir Skrīveru Tūrisma informācijas centra vadītāja Daina Vancāne-Viļuma un Aizkraukles sadarbības novadu vēstures metodiskās apvienības vadītājs Edgars Bērziņš. Daina Vancāne-Viļuma uzsver: „Pirms trīs gadiem ar Edgaru meklējām saistošu veidu, kā noslēgt tūrisma sezonu Skrīveru dendroloģiskajā parkā un vienlaicīgi rosināt minētā pasākuma apmeklētājus domāt par būtisko – vietu, vidi un tās nozīmi. Tā nonācām līdz atslēgvārdam „orientēšanās sacensības” un ķērāmies pie to organizēšanas”.

 „Šis ir jau trešās, veiksmīgi aizvadītās orientēšanās sacensības, jo esam auguši gan dalībnieku skaita, gan sacensībās ietvertā satura jomās,” uzsver Edgars Bērziņš, viens no sacensību organizatoriem un akcentē, ka „šīs sacensības ir īpašas, jo piedāvājām skolēniem iespēju iesniegt atbildes elektroniskā formā. Līdz ar to ieguvēji bija visi – gan skolēni, kuriem tehnoloģijas ir ļoti tuvas, gan skolotāji, jo nebija jālabo skolēnu komandu veikums”.

Skolēnu komandu interese noteikti ir arī saistāma ar plašo sacensību atbalstītāju loku, piemēram, „Skrīveru pārtikas kombināts” un „Skrīveru saldumi” nodrošināja gardas balvas gan dalībniekiem, gan skolotājiem-konsultantiem. Tāpat Skrīveru novada dome un Skrīveru kultūras centrs gan materiāli, gan ar praktisku palīdzību sekmēja pasākuma veiksmīgu norisi.

Tā 6.-7.klašu grupā triumfēja Pļaviņu novada ģimnāzijas komanda „Pļaviņu vēsturnieces”, otro vietu – Jumpravas pamatskolas komanda „Vēsturiskais četrinieks”, bet trešo vietu – Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komanda „Paviāni”. 8.-9.klašu grupā triumfēja Pļaviņu novada ģimnāzijas komanda „Komturi”, otro vietu ieguva Aizkraukles novada vidusskolas komanda „Mums vajag nosaukumu”, bet trešā vieta – Jaunjelgavas vidusskolas komandai „Promenāde”. Savukārt vidusskolas grupā pirmo vietu ieguva Aizkraukles novada vidusskolas komanda Lāčplēši, otro vietu – Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komanda „Paļaujamies uz Pēteri”, bet trešo vietu izcīnīja Pļaviņu novada vidusskolas komanda „Labais krasts”. Skrīveru vidusskolas visas komandas ieguva godpilno atzinība un lielisku pieredzi, piedaloties plaša mēroga pasākumā.

Šajās sacensībās uzvarēja draudzība, tomēr, kā uzsver orgaizatori, ir svarīgi teikt paldies katram dalībniekam un īpaši izcelt tās komandas, kuras bija ātrākās un zinošākās. Savukārt saistībā ar galvenās balvas – iespējas apmeklēt izlaušanās spēli „Escape room” – formu gan Edgars, gan Daina uzsver: mācīšanās vislabāk notiek autentiskā vidē, tādēļ ir jāveicina jauniešu zinātkāre un loģiskās domāšanas prasmes.

Noslēgumā Edgars Bērziņš uzsver: „Paldies par paldies un paldies jeb organizatoru vārdā ir jāizsaka pateicība skolotājiem, kas sagatavoja skolēnus, komandām, kas vēlējās paplašināt savu redzesloku, atbalstītājiem un palīgiem, jo šīs orientēšanās sacensības viennozīmīgi var uzskatīt par vēl vienu mazu dāvanu, ko kopīgi sarūpējam un pasniedzam, tuvojoties Latvijas simtgadei”.