Jaunumi‎ > ‎

Par apgāda "Zvaigzne ABC" mācību līdzekļiem vēsturē 2013./2014. māc. g.

Publicēja 2013. gada 8. maijs 00:59Vēstures skolotāju biedrība   [ atjaunināts 2013. gada 9. maijs 06:29 ]

        Godātie kolēģi!

         Tuvojas mācību gada noslēgums. Jāzina, kādas mācību grāmatas izmantosim jaunajā mācību gadā.

       Pirms diviem gadiem valdībā tika apstiprināti jaunie standarti mācību priekšmetos Pasaules vēsture un Latvijas vēsture. Atbilstoši IZM Valsts Izglītības satura centra 2011. gadā izstrādātajiem mācību priekšmeta programmas paraugiem Pasaules vēsture un Latvijas vēsture būtiski mainījies arī mācību vielas sadalījums pa klasēm, mainījusies arī tematu pēctecība un apjoms – Latvijas vēstures jautājumi ir paplašināti, bet pasaules vēstures saturs samazināts. Līdz ar to 6.–9. klasē pakāpeniski jānomaina visi mācību līdzekļi vēsturē.

        Autores jaunās mācību grāmatas gatavo, strādājot pilnu slodzi skolā. Neraugoties uz to, autoru kolektīvs ir pabeidzis mācību komplektu 7. klasei Pasaules vēsture pamatskolai2 (viduslaiki un jauno laiku sākums). Šis materiāls maijā tiks iesniegts izvērtēšanai IZM VISC un vasarā būs pieejams Zvaigznes ABC veikalos. Pašlaik autores pabeidz darbu pie manuskripta grāmatai Latvijas vēsture pamatskolai3., kas domāta 8. klasei. Mācību grāmata komplektā ar skolotāju grāmatu jūnija beigās tiks iesniegta vērtēšanai IZM VISC un sasniegs skolas augustā. 

       Kolēģus, kuri vēstures mācīšanā pamatskolā izmanto apgāda Zvaigzne ABC izdotos mācību līdzekļus, lūdzam informēt par situāciju skolēnus un skolu bibliotēkas.

           

          Sekojiet jaunumiem Zvaigznes ABC un VSB mājas lapās!

 

Mācību līdzekļu autores:

                          Sarmīte Goldmane

                          Aija Kļaviņa

                          Ināra Misāne

                          Ligita Straube

Atbildīgais par projektu:

                          Valdis Klišāns

Comments