Jaunumi‎ > ‎

Par "Pasaules vēsture pamatskolai.3." darba lapu digitālu lietošanu

Publicēja 2014. gada 24. nov. 03:08Vēstures skolotāju biedrība   [ atjaunināts 2014. gada 24. nov. 04:11 ]
    Sniedzam papildus instrukciju, atsaucoties uz  vairāku vēstures skolotāju izteikto vēlmi lietot mācību grāmatas „Pasaules vēsture pamatskolai. 3.” darba lapas ne tikai drukātā papīra versijā, bet arī digitālā formātā.     

    Lai darba lapas skolēni varētu pildīt datorā, nepieciešams instalēt vienu no šīm bezmaksas programmām

     Adobe Reader XI      http://www.adobe.com/lv/products/reader.html

     Nitro Reader            https://www.gonitro.com/pdf-reader

     Abas šīs programmas ļauj ne tikai skatīt, bet arī veikt ierakstus pdf failos.


1. variants - Adobe Reader XI    

Atverot darba lapas ar Adobe Reader XI rīku joslā jāsameklē poga, kas dizainēta kā "lapa ar pildspalvu", uz tās novietojot kursoru parādās uzraksts "Sign, add text or send a document for signature". To nospiežot, monitora labajā pusē atveras izvēļu logs "Fill & Sign Tools", kur jāizvēlas "Add text", pēc tam kursors jānovieto tajā vietā, kur jāraksta teksts un jāsāk rakstīt.           

2. variants - Nitro Reader

Nitro Reader rīku joslā jāizvēlas poga, kas dizainēta kā "T" burts un saucas "Type Text" - to nospiežot parādās papildus rakstīšanas rīku josla, kursors jānovieto tajā vietā, kura paredzēts rakstīt atbildes un jāraksta.      

     Fails ar veiktajām piezīmēm tiek saglabāts līdzīgi kā Word dokumenti vai citi faili, spiežot File–Save As. Izpildīto darba lapu fails jāsaglabā datora diskā, zibatmiņā, ārējā diskā, nemēģiniet to saglabāt CD diskā, ko automātiski piedāvās dators.    

    Vizuālu instrukciju var lejupielādēt šeit: http://files.inbox.lv/ticket/550ec29f48d4d8a6eda36d7f223f1d69b54f4a20/Instrukcija.zip

     Skatīt skolēnu izpildītos darbus varēs arī ar vecākām Adobe Reader vai Nitro Reader versijām - jāņem vērā, ka skolās jebkuras jaunas programmatūras instalēšana notiek ar datorparka administratora starpniecību un palīdzību. 


Vēstures projektu grupa  

Zvaigzne ABC


Comments