Jaunumi‎ > ‎

Paziņoti konkursa "Vēsture ap mums" uzvarētāji

Publicēja 2011. gada 22. maijs 01:56Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 24. maijs 12:50 ]
Vakar ar svinīgu ceremoniju Rīgas Latviešu biedrības namā noslēdzās konkursa "Vēsture ap mums" desmitā sezona. Konkursa patrons, valsts prezidents Valdis Zatlers paziņoja sveica konkursa uzvarētājus un viņu skolotājus un uzsvēra: "Nav iespējams vadīt valsti, nezinot Latvijas vēsturi. Nav iespējams dzīvot valstī, nezinot tās vēsturi. Vēsture ir milzīga dzīves pieredze, kur katra detaļa ir kāda cilvēka dzīve”.

Konkursa dalībniekus sveica arī Eustory pārstāvis no Norvēģijas Karstens Korbols, Izglītības un zinātnes ministrijas, muzeju, arhīvu un izdevniecību pārstāvji, kā arī konkursa rīkotāji - Vēstures skolotāju biedrība un Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras atbalsta fonds.

Konkursam šogad tajā tika iesūtīti  152 darbi, kuru autori ir 189 skolēni no visiem Latvijas novadiem.

1. vietas ieguva pētījuma “Svētbildes noslēpums” autore Daugavpils 13. vidusskolas 6. klases skolniece Līna Kuzņecova (konsultante Nadežda Bezkrovnova), pētījuma “Kartes – agrārās reformas atspoguļotājas Zaļmuižā” autore Nautrēnu vidusskolas 10. Klases skolniece Laura Melne (konsultante Valentīna Turlaja) un “No pagātnes nākotnē” autore Aizkraukles novada ģimnāzijas 10. Klases skolniece Elīna Dīce (konsultante Daina Tautvidas).

2. vietas žūrija piešķīra Rožupes pamatskolas 9. klases skolēnam Reinim Mālniekam par darbu „Latvijas brīvības atjaunošanas cīņas Līvānu un Vārkavas novados (1944-1948)” (konsultante Sanita Dubovska), Krāslavas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniecei Ilona Sakovičai par „Fotogrāfija stāsta par pionieru dzīvi” (konsultante Viktorija Naļivaiko), Druvas vidusskolas 11. klases skolniecei Ilzei Elberei par darbu „Manas ģimenes 100 gadi attēlos un nostāstos” (konsultante Inguna Role) un Rīgas Franču liceja 10. klases skolniecei Zandai Meinartei par darbu „Kādas fotogrāfijas stāsts. 1988.gada 11.novembris” (konsultante Aija Kļaviņa).

3. vietas ieguva Rīgas 64. vidusskolas skolēns Kaspars Reinis par darbu „„Koču” dzīvesstāsts” (konsultants Ernests Sviklis), Siguldas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Līva Ziediņa par pētījumu „„Barģu” sētas vēsture”, darba „Pelēkais jātnieks” autore Majoru pamatskolas 7. klases skolniece Enija Skeltona (konsultante Anita Pāvule), Daugavpils Valsts ģimnāzijas 9. klases skolēni Aivars Bruno Salna un Ēriks Bodendorfs par pētījumu „Daugavpils Vienības nams” (konsultante Valija Salna), pētījuma „Vienas fotogrāfijas stāsts” autore Valmieras Valsts ģimnāzijas 8. klases skolniece Malvīne Nelda Strakova (konsultante Ineta Amoliņa) un Valmieras Valsts ģimnāzijas 10. klases skolēni Anna Ilze Janeviča un Ingemars Ansons par darbu „Valmieras skolotāju semināra ēka pastkartēs” (konsultante Ineta Amoliņa).

Apsveicam visus konkursa dalībniekus, pateicamies par ieguldīto darbu un ceram uz tikšanos nākamā konkursa kārtā!


Valsts prezidenta Valda Zatlera uzruna konkursa noslēguma ceremonijā 2011. gada 21.maijā.

Ilzes Kuzminas raksts Caur fotogrāfiju ielūkojas vēsturē. // Latvijas Avīze. - 24.05.2011. - 4.lpp.
Comments