Jaunumi‎ > ‎

Pieejami resursi par taisnīguma tēmu mācīšanu

Publicēja 2012. gada 31. maijs 01:20Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2012. gada 31. maijs 01:30 ]
Laikā no 2011. gada jūnija līdz 2012. gada jūnijam biedrība „GLEN Latvija” sadarbībā ar programmu „Iespējamā misija” kopīgi īstenoja starptautisku projektu „Par taisnīgumu sabiedrībā: izglītības rosinātas pārmaiņas” ar mērķi aktualizēt diskusiju par taisnīgumu un vienlīdzīgām iespējām vietējā un globālā mērogā, radot iespēju mūsdienu sabiedrībai rast prasmes un ticību labu pārmaiņu iespējamībai.

 

Latvijā projektā piedalījās 10 programmas „Iespējamā misija” skolas, kuru skolotāji vadīja stundas un ārpusstundu aktivitātes un kuru jaunieši īstenoja jauniešu aktivitātes un projektus par taisnīgumu sabiedrībā. Rezultātā ir uzkrāti materiāli no sešām projekta valstīm (Latvijas, Igaunijas, Apvienotās Karalistes, Portugāles, Slovēnijas un Bulgārijas) par dažādām taisnīguma tēmām – vienlīdzīgu dabas resursu sadali, dažādības pieņemšanu un stereotipiem, nabadzības cēloņiem un nabadzības novēršanu, pārmaiņu iespējamību un indivīda nozīmi to īstenošanā, ar taisnīgumu saistītām vērtībām u.c. Projekta noslēgumā vēlamies dalīties ar citiem skolotājiem, nevaldības organizāciju pārstāvjiem vai citiem interesentiem ar savu pieredzi un pieejamajiem resursiem. Ja jūs interesē šī iespēja, lūdzu, sazinieties ar „GLEN Latvija” pārstāvi Danuti Dūru pa e-pastu danute@glen.lv.

 

Projektu „Par taisnīgumu sabiedrībā: izglītības rosinātas pārmaiņas” izstrādājušas un tajā piedalījās sešas nozīmīgas attīstības izglītības jeb globālās izglītības organizācijas Eiropā - Leeds Development Education Center (Lielbritānija), Instituto Marquês de Valle Flôr (Portugāle), Open Education Center (Bulgārija), Mondo (Igaunija), Institute for African Studies (Slovēnija) un GLEN Latvija (Latvija). Projekta aktivitātes Latvijā tiek finansētas Eiropas Komisija programmas „Non-State Actors and Local Authorities – Public awareness and education for development in Europe” (EuropeAid/126341/C/ACT/Multi) ietvaros un līdzfinansētas no Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finanšu līdzekļiem.

 

Vairāk informācijas:

mācību materiāli projekta MOODLE platformā - http://www.socialaistaisnigums.org

par biedrību „GLEN Latvija” – www.glen.lv

par programmu „Iespējamā misija” – www.iespejamamisija.lv

par projekta vadošo organizāciju Līdsas attīstības izglītības centru – www.leedsdec.org.uk

Comments