Jaunumi‎ > ‎

Ieskats preses konferencē par mācību līdzekļiem

Publicēja 2012. gada 4. sept. 02:06Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2012. gada 10. sept. 03:19 ]
7. septembrī LU Akadēmiskās bibliotēkā notika preses konference par mācību līdzekļiem. Piedāvājam noskatīties konferences video ierakstus.

Eiropas Izglītības apgādu asociācijas (European Educational Publishers Group, saīsināti EEPG) direktors Prebens Spats (Preben Spath) šā gada 7.septembrī ieradās vienas dienas vizītē Latvijā, lai piedalītos preses konferencē par Eiropas pieredzi mācību līdzekļu nodrošināšanā skolām un tiktos ar Latvijas amatpersonām, kas veido izglītības politiku un atbild par šo jomu.

Preses konferencē uzstājās arī EEPG valdes priekšsēdētāja Maire Tenna (Maire Tänna) no Igaunijas apgāda Koolibri, daloties pieredzē, kā Igaunijā valsts finansē mācību līdzekļu iegādi. Preses konferencē uzstājās arī izdevniecības RaKa mācību grāmatu autors Vilnis Purēns, Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas vadītāja, Rīgas Āgenskalna valsts ģimnāzijas direktora vietniece izglītības jomā Anita Vanaga u.c.

Preses konferences dalībnieki  izteicās par šādiem jautājumiem:
  • kā dažādās Eiropas valstīs organizē un finansē mācību līdzekļu izdošanu un iegādi ;
  • cik atbalstāma ir ideja par vienas pamatgrāmatas ieviešanu katrā mācību priekšmetā;
  • par digitālo mācību līdzekļu ieviešanu izglītības iestādēs.

Tika apskatītas un analizētas Latvijā šobrīd iecerētās radikālās pārmaiņas mācību līdzekļu sagatavošanas procesā, skolu nodrošinājums ar mācību līdzekļiem, un mācību līdzekļu cenas dažādās valstīs.

Preses konferencē tika aicināti piedalīties Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, Rīgas domes Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis un Starptautiskās Grāmattirgotāju federācijas prezidente Ināra Beļinkaja


Iepazīstināšana ar dalībniekiem


Kā Eiropas valstīs organizē un finansē mācību līdzekļu izdošanu un iegādi?


Digitalizācija


Jautājumi


Comments