Jaunumi‎ > ‎

Projekts “Dažādas tautas - kopīga pieredze"

Publicēja 2012. gada 13. apr. 06:54Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2012. gada 30. nov. 07:50 ]
VSB kopā ar vēstures skolotāju asociācijām no Igaunijas, Somijas un Zviedrijas un Latvijas Okupācijas muzeju ir iesaistījusies Igaunijas UNITAS fonda koordinētā projektā “Dažādas tautas - kopīga pieredze” (Different Nations - Shared Experiences). Projekta darbības laiks: 2011.g. janvāris- 2013.g.decembris.

Projekta gaitā ir plānots veikt pētījumu vidusskolēnu un skolotāju vidū un pēc tam, izmantojot pētījuma rezultātus, izstrādāt jaunu mācību materiālu vēstures un sociālo zinību skolotājiem par Baltijas reģiona vēsturi un kultūru.

Tuvāko nedēļu laikā vairāki no Jums saņems uzaicinājumu piedalīties divās aptaujās. Pirmajā no tām lūgsim Jūs iedrošināt iesaistīties savus vidusskolēnus, bet otrajā uz jautājumiem būs jāatbild vēstures skolotājiem. Aptaujas ir veidotas, lai:
1) noskaidrotu, ko vidusskolēni zina un domā par Baltijas jūras reģiona vēsturi un tautām. Šī aptauja nepārbaudīs skolēnu zināšanas, bet ir veidota, lai noskaidrotu, cik līdzīgi vai atšķirīgi viņi domā par Baltijas jūras reģiona zemēm un to vēsturi;
2) noskaidrotu, kādas metodes un kādus materiālus vēstures un sociālo zinību jomas skolotāji izmanto, mācot par Baltijas reģiona vēsturi .

Pētnieciskās grupas pārstāve no Latvijas ir Danute Dūra.

Aptaujas respondenti ir izvēlēti pēc nejaušās atlases metodes, kas nozīmē arī, ka ir ļoti svarīgi, lai visi uzaicinātie skolotāji rosinātu savus skolēnus atbildēt uz anketu jautājumiem un arī paši aizpildītu skolotājiem paredzētās anketas.

Organizatori gan skolēniem gan skolotājiem, kuri piedalīsies aptaujā, ir sarūpējuši balvas. Skolotājiem ir iespēja laimēt elektronisko grāmatu lasītāju, bet skolēni izlozēs mp3 pleijeri. Kas ir jo īpaši nozīmīgi skolotājiem- tiks izveidots jauns mācību materiāls, ko varēs izmantot, mācot par Baltijas reģiona vēsturi un kultūru.