Jaunumi‎ > ‎

Rīgas Kino muzeja piedāvājums skolām

Publicēja 2012. gada 20. sept. 00:26Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2012. gada 22. sept. 00:31 ]
Sveicināti! Jaunā mācību gada sākumā atgādinām par lieliskajām ārpusskolas izglītošanās iespējām Rīgas Kino muzejā!


Vēl tikai līdz 13. oktobrim var paspēt iepazīties ar izstādi,  kas veltīta izcilajam kinodokumentālistam Hercam Frankam. Unikāla iespēja iepazīties ar dokumentālā kino veidošanas pamatprincipiem, ētiku, un kino veidošanas niansēm padomju laikā. Kopā ar izstādi piedāvājam izglītības projektu vidusskolas vecuma skolēniem:

Mācību stunda Kino muzejā – mūsdienīgi, radoši, vienkārši, ērti! saistošs pasākums skolotājiem mācību programmas ietvaros – mācību stundu saviem skolniekiem novadīt ārpus klases - muzeja telpās, pēc mūsu detalizēti sagatavota plāna.


Lekcija mazākajiem „Kas ir kino?” (1. – 6. klase) 

Unikāla iespēja iepazīties ar kino pamatiem un gūt radošu impulsu tālākai saskarsmei ar kino. Kustības fenomens, optiskās rotaļlietas, kino dzimšanas brīnums, detektīvi, šausmu filmas un komēdijas – izglītojošā un atraktīvā lekcijā mazākajiem. Nodarbības tēma muzejā saistīta ar mācību priekšmeta "Vizuālā māksla" 1. – 6. klases programmas parauga tēmām “Līnija, siluets, kustība, forma, eksperimenti vidē, telpa, vide, laiks”, kā arī "Iepazīšanās ar mākslas darbiem muzeja ekspozīcijā".


Animācijas veidošana – „Tavas klases kino”

Projektu nedēļas ietvaros vai jebkurā citā laikā klase piesakās „Kā top kino” brīnuma radīšanā un zinošu animācijas darbnīcas pasniedzēju vadībā kopā izveido animācijas filmiņu. Filmas radīšanā var tikt izmantoti dažādi materiāli un tehnikas – no izskalotiem jūras kociņiem un akmentiņiem līdz pat pārstrādātiem materiāliem, no plastilīna līdz zīmējumam!


Un piedāvājam latviešu un ārzemju filmu programmas visu vecumu skolēniem!

Aicinām dažādu mācību priekšmetu skolotājus un viņu skolniekus iepazīties ar jaunākajām latviešu spēlfilmām un dokumentālajām filmām, kā arī noskatīties kādu no vairākām kino programmām, kas saistošā veidā papildinās skolas programmu ar vizuāliem stāstiem par interesantām personībām, tuvām un tālām zemēm, mākslu, dabu un vēsturi.

Dažādu svešvalodu skolotājiem piedāvājam iespēju mācības papildinošam kinoseansam, piemeklējot filmas no plašās Kino muzeja sinematēkas.


Par laiku, datumu, un maksu precīza informācija, zvanot 67358873, vai rakstot: kinomuzejs@kinomuzejs.lv !