Jaunumi‎ > ‎

Sākas Vasaras dienas

Publicēja 2010. gada 27. jūl. 04:21Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2010. gada 28. jūl. 02:04 ]
Šodien, 27. jūlijā, Limbažos sākas Vēstures skolotāju Vasaras dienas.

Jau trīspadsmito reizi Latvijas
vēstures skolotāji tiekas tradicionālajās Vasaras dienās - kursos. Šajā gadā kopīgi mācīties un dalīties pieredzē pulcējušies 104 skolotāji no dažādiem Latvijas novadiem, neraugoties uz to, ka skolotāji paši finansē šo pasākumu. Šoreiz no 27.jūlija līdz 29.jūlijam apmeklēsim Limbažu un Salacgrīvas novadus, kur interesantu programmu saviem kolēģiem sarūpējuši vietējie vēstures skolotāji ar Iju Puisāni priekšgalā, kā arī abu novadu vēstures un dabas entuziasti. Mūsu mājvieta būs Limbažu Profesionālā vidusskola. Kā viesi pasākumā piedalīsies un informācijā dalīsies Igaunijas Vēstures skolotāju asociācijas pārstāvji.

Šogad vasaras dienu tēma ir "Vide un vēsture". Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Limbažu un Salacgrīvas novadu kultūrvēsturisko mantojumu un pašreizējās attīstības aktualitātēm, ar skolotājiem tiksies Limbažu un Salacgrīvas novadu pašvaldību un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta pārstāvji, plenārsēdēs un darba grupās tiks apgūtas jaunas zināšanas un izdiskutēta pieredze Latvijas vēstures mācīšanā. Apmeklēsim nodarbības Limbažu muzejā, iepazīsimies ar Viļķenes un Vidrižu pamatskolu pieredzi.

Vasaras dienu noslēgumā taps ekskursijas maršruts, kuru skolotāji vēlāk varēs izmantot, lai atgrieztos Ziemeļvidzemē kopā ar saviem skolēniem.

Paldies visiem, kas atbalstījuši VSB Vasaras dienu norisi - Limbažu profesionālajai vidusskolai, Limbažu un Salacgrīvas novadu domēm, Limbažu vēstures muzejam, Vidzemes biosfēras rezervātam, Viļķenes un Vidrižu pamatskolām kā arī visiem pārējiem, kuri uzņems vēstures skolotājus un dalīsies savās zināšanās!


Daļa Vasaras dienu dalībnieku pie Limbažu pilsdrupām 2010. gada 27. jūlijā.
Dzintras Liepiņas foto.

Comments