Jaunumi‎ > ‎

Skolām pieejama jauna ceļojošā izstāde

Publicēja 2011. gada 10. marts 06:22Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 10. marts 06:39 ]

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības programma ir sagatavojusi jaunu ceļojošo izstādi skolām „Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā”. Tā paredzēta 9. un 12. klašu skolēniem, kā arī jebkuram interesentam. Izstādes atklāšana notiks Latvijas Okupācijas muzejā 2011. gada 17. martā. Iepazīties ar izstādi muzejā būs iespējams līdz 23. martam. „Ceļojumu” pa Latvijas skolām izstāde sāks 2011. gada martā.

Otrā pasaules kara laikā (1939–1945) tika iznīcināts Latvijas valstiskums un armija. Latvijas iedzīvotāji tika iesaistīti karadarbībā divu totalitāru valstu – nacistiskās Vācijas un PSRS bruņotajos spēkos. Izstāde atklāj karavīru motivāciju, cīņas un ikdienu, karojot frontes abās pusēs – gan padomju, gan vācu karaspēkā. Izstāde parāda, kā karš skāra sieviešu dzīves un kā iedzīvotāji pretojās okupācijas varām. Atsevišķas planšetes veltītas karavīru likteņiem pēc kara un sabiedrības pretrunīgajiem vērtējumiem.

Izstādes veidošanā izmantots plašs avotu klāsts: attēli, fotogrāfijas, plakāti, karikatūras un dokumenti no Latvijas Okupācijas muzeja, citu muzeju un arhīvu krātuvēm. Izstādes veidotāji ir sagatavojuši metodiskus materiālus darbam ar izstādi. Tajos ietilpst skolēna darba lapa, atbilžu lapa skolotājam un PowerPoint prezentācija ar jautājumiem un atbildēm. Atsevišķā uzdevumā ir paredzēts darbs ar rakstītajiem vēstures avotiem – skolēnu darba lapas un atbilžu lapa skolotājam. Abi uzdevumi mudina skolēnus aktīvi pētīt izstādes saturu.

Ceļojošā izstāde sastāv no 20 planšetēm (70 cm x 100) 10 alumīnija rāmjos. Tā ir viegli saliekama un uzstādāma. 

Vairāk informācijas par Okupācijas muzeja ceļojošajām izstādēm muzeja Izglītības programmas interneta lapā: http://www.omip.lv/celojosa-izstadeComments