Jaunumi‎ > ‎

9.-12. klašu skolēnus aicina uz nodarbībām "Sirdsapziņas ugunskurā"

Publicēja 2019. gada 12. apr. 09:26Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2019. gada 12. apr. 09:46 ]
"Sirdsapziņas ugunskurs" ir autentiskā apcietinājuma vietā - bijušajā čekas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, iekārtota unikāla vēstures ekspozīcija, kas vairo izpratni par Latvijas okupācijas vēsturi laika posmā no 1939. līdz 1957. gadam un vēsta par cēsnieku un kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju nacionālo pretošanos Latvijas okupācijai no 1940. līdz 1950-to gadu vidum. 
Ekspozīcija tapa kā Cēsu represēto kopienas iniciatīva un tika atklāta 2018. gada 23. augustā. Tās izveidē iesaistoties profesionāliem palīgiem, tostarp Latvijas Okupācijas muzeja vēsturniecei Inese Dreimanei, LU Vēstures institūta ārštata pētniekam vēsturniekam Zigmāram Turčinskim un LNA Latvijas Valsts arhīva ekspertam vēsturniekam Aināram Bambalam.

Nodarbību skolēniem izveidojusi ekspozīcijas kuratore Elīna Kalniņa, sadarbojoties ar vēsturnieku un vēstures skolotāju Raunas vidusskolā Edgaru Plētienu un vēstures skolotāju vairākās Cēsu un Amatas novadu pamatskolās Ivo Rodi. 

Nodarbība ir iekļauta programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumā.
Vēlamais skolēnu skaits vienā nodarbībā = 10-25.
Nodarbības ilgums = 90 minūtēs.
Nodarbības maksa = 25 EUR + 1 skolēna ieejas maksa ekspozīcijā (2 EUR) x skolēnu skaits grupā.

Aicinām 9. un 12. klašu vēstures skolotāju pieteikt nodarbību ekspozīcijā, sazinoties ar ekspozīcijas vadītāju pa tālruni: 25445433, vai e-pastu: ugunskurs@cesis.lv .
Skolotāja/s e-pastā saņems ar nodarbību saistītu materiālu darbam ar skolēniem klasē pirms nodarbības apmeklējuma un arī pēc.