Jaunumi‎ > ‎

Skolēnu veidota izstāde Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā

Publicēja 2010. gada 27. apr. 09:33Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2010. gada 27. apr. 09:43 ]

Līdz 29. maijam apmeklētāji varēs aplūkot izstādi „Pirms … Atmoda… Pēc Gaujienā”, ko veidojuši 6. klases skolēni.

Kas bija Atmoda? Kā bija pirms Atmodas? Kas mainījās pēc Atmodas? Vai visu laiku nav bijis kā tagad? Atbildes uz šiem jautājumiem meklētas ne tikai Latvijas vēstures grāmatās,  bet no pašiem gaujieniešiem. Aptaujāti manifestāciju, barikāžu un 1989.gada Baltijas Ceļa dalībnieki, sūtīti e-pasti bijušajām Gaujienas pagasta priekšsēdētājām V. Jurčai un M. Kalniņai, lai uzzinātu par pārmaiņām Gaujienā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Daudz informācijas sniedza vecāki un paziņas.

Vākti dažādi lietiskie, rakstītie un vizuālie vēstures avoti par padomju laikiem 80-tajos gados, par Atmodas laiku un par laiku pēc 1991. gada. Skolēnu rokās nonāca interesantas šo laiku liecības – nozīmītes, preses izdevumi, medaļas, dokumenti, nauda, grāmatas, diplomi, skaņu plates u.c.

Savāktās liecības sakārtotas izstādē par iedomātu Kalniņu ģimeni un gaujieniešiem pirms Atmodas, Atmodas laikā un pēc tam. Izstādes autori ir 6.klases skolēni: Elīna Bondare, Lāsma Harkina, Dita Poševa, Adrija Rubina, Regīna Lauce, Līva Lārmane un Nauris Čers. Skolēnem palīdzējusi vestures skolotāja Līga Bukovska.

Izstāde tapa Latvijas Okupācijas muzeja projekta "Es un Brīvība" ietvaros. Vairāk par izstādi var uzzināt skolas avīzītes mājas lapā.
Comments