Jaunumi‎ > ‎

Sveicam Antru Grūbi ar "Gada talsinieka" titula iegūšanu

Publicēja 2010. gada 6. dec. 03:04Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2010. gada 6. dec. 03:18 ]
Esam ļoti priecīgi un lepni paziņot, ka mūsu biedre Antra Grūbe saņemusi titulu "Gada talsenieks"! No sirds sveicam Antru un piedāvājam rakstu no portāla Talsi.lv.


Gada talsinieka titulu iegūst skolotāja Antra Grūbe

18. novembra svinīgajā sēdē Talsu tautas namā Talsu novada domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs paziņoja titula „Gada talsinieks” ieguvēju 2010.gadā. Par Gada talsinieku kļuva skolotāja, vēsturniece un publiciste Antra Grūbe.

Par Gada talsinieku šogad kļuvusi Talsu Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja, kas par savu dzīves misiju ir izvēlējusies vēstures pētīšanu, tās mācīšanu skolēniem un popularizēšanu visiem iedzīvotājiem. Jau ilgus gadus Antra Grūbe regulāri gatavo publikācijas vietējos preses izdevumos, stāstot par notikumiem Talsu pusē aizgājušos laikos.

2007.gadā A.Grūbe ieguva Izglītības un zinātnes ministrijas balvu par ieguldījumu bērnu un jauniešu pilsoniskajā audzināšanā, kultūrvēsturisko tradīciju saglabāšanā un skolēnu pētnieciskās darbības veicināšanā. Kopā ar kolēģi Tukumā, Ventspilī, Liepājā, Saldū un Kuldīgā viņa ir mācījusi kolēģus skolās mācīt vēsturi citādi - darba grupās tēmas izpratni veidot atraktīvā formā – kā nelielus teatralizētus uzvedumus, TV raidījumus vai jaunu datorspēļu idejas. Talsu 777.jubilejas gada laikā viņa ne tikai daudz publicēja stāstus no Talsu pagātnes, bet arī saņēma Swedbank balvu kā Talsu labākā skolotāja. A.Grūbe Talsos izveidoja debašu klubu „Ieskrējiens”, mācot jauniešiem ne tikai iemācīties dažādus vēstures un mūsdienu faktus, bet tos analizēt un savu viedokli pamatot. A.Grūbe ir šī gada Aleksandra Pelēča prēmijas nominantu Talsu galvenajā bibliotēkā lasītavas apmeklētāju visaugstāk novērtētā autore un Talsu Galvenās bibliotēkas rīkotā konkursa "Laika zīmes Talsos: 1990-2010” viena no uzvarētājiem. A.Grūbe ir vairāku grāmatu par Talsu vēsturi autore, tostarp "Talsu un apvidus vēsture: no 1900.gada līdz 1.pasaules kara sākumam" un "No vidusskolas līdz ģimnāzijai (1919 -1929)". Viņas audzēkņi ieguvuši augstas vietas Valsts vēstures olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu lasījumos, debašu turnīros valstī.

Svinīgajā sēdē visi novada domes apbalvojumu saņēmēji dāvanā saņēma arī A.Grūbes jaunāko darbu – šogad izdoto grāmatu „Ne pa jokam ( Talsos pirms ½ gadsimta)”.

Comments