Jaunumi‎ > ‎

Sveicam Irēnu Šaicāni ar apbalvojumu!

Publicēja 2011. gada 13. maijs 02:09Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 20. maijs 00:53 ]

2011. gada 1. maijā Rīgas pils Ģerboņu zālē VSB biedre Irēna Šaicāne saņēmusi Atzinības krusta 5. šķiru. Ordenis piešķirts par nopelniem izglītības darbā, par personīgo ieguldījumu Latgales reģiona un Balvu novada novadpētniecībā, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un jaunatnes nacionāli patriotiskajā audzināšanā.

Irēna Šaicāne ir Balvu Valsts ģimnāzijas skolotāja, vairāku grāmatu autore, metodiskās apvienības un skolas muzeja vadītāja. Irēnas grāmatu "LVA dokumenti - vēstures liecības par balveniešiem 1949.gada 25.marta deportācijā" varat lejuplādēt sadaļā Metodiski materiāli.

Ar Atzinības krustu (Croix de la reconnaissance) apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana. Atzinības krusta devīze ir "Pour les honnêtes gens" ("Godaprāta ļaudīm").

Sveicam Irēnu un priecājamies par viņas panākumiem!


Comments