Jaunumi‎ > ‎

Top vērienīga izstāde valsts simtgadei

Publicēja 2017. gada 30. aug. 03:24Valdis Klisans
2018. gada maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās Brīvības bulvārī 32, Rīgā tiks atklāta izstāde “Latvijas gadsimts. Muzeju izstāde valsts simtgadei” – muzeju nozares vēsturē lielākā kopizstāde, kuras veidošanā iesaistījušies vairāk nekā 60 valsts, pašvaldības un privātie muzeji.

Izstāde apkopos izcilas vēstures liecības no visiem Latvijas novadiem un Rīgas, kas stāsta par valsts vēstures līkločiem simt gadu garumā, kopā meklējot atbildi uz jautājumu – “Kas ir Latvija?”.

Lai gan izstādes ekspozīcija vēl tikai top, tās interneta vietne www.latvijasgadsimts.lv jau darbojas un informē par izstādes sagatavošanas gaitu. Tajā skatāms arī Vēstures skolotāju biedrības priekšsēdētāja – Dr. hist. Valda Klišāna komentārs (http://www.latvijasgadsimts.lv/about?lng=lv).

Lai labāk izprastu Latvijas valsts izveides priekšnosacījumus un vēsturiskos apstākļus, vietnē jau tagad skatāma vēstures notikumu laika līnija (laika periods: 1917. gada maijs – 1918. gada 18. novembris), kurā soli pa solim iespējams izsekot 100 gadus seniem notikumiem Latvijā, kas tuvināja mūs neatkarīgai valstij. Nozīmīgākajos datumos to papildina video ar vēsturnieku komentāriem.

No novembra ikviens tiks aicināts iesaistīties Gadsimta albuma veidošanā. Atsevišķā vietnes sadaļā (http://www.latvijasgadsimts.lv/stories?lng=lv) būs iespējams augšupielādēt fotogrāfijas un pievienot nelielu personisku stāstu par dzimtas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu. Šie attēli un apraksti līdzās izstāžu telpās atainotajiem dzīvesstāstiem veidos Latvijas vēstures panorāmu. Aicinām skolotājus rosināt audzēkņus apskatīt viņu ģimenes albumus un rakstīt jaunas lappuses Gadsimta albumā!

Savukārt 2018. gada sākumā aizsāksies akcija "Balso par mūsdienu Latvijas vērtībām!". Ņemot vērā tās rezultātus, tiks iekārtota izstādes noslēguma zāle, visi kopā būsim radījuši versiju par šodienas Latviju.

Comments