Jaunumi‎ > ‎

Tukumnieki gatavojas LTF gadadienai

Publicēja 2013. gada 27. febr. 13:50Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 4. marts 06:42 ]
Tukuma LTF logo
Šogad Latvijā tiks atzīmēta Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25. gadadiena. Tautas frontes dibināšana bija  sākums vēsturiskiem notikumiem, kas ļāva atjaunot mūsu valsts neatkarību, demokrātisko iekārtu, pavēra ceļu privātai uzņēmējdarbībai. Viena no pirmajām LTF nodaļām tika nodibināta Tukumā. Jau 1988. gada vasarā izveidojām iniciatīvas grupu un 16.septembrī Tukuma kultūras nama zālē sanāca LTF nodaļas dibināšanas konference. No aptuveni tūkstots dalībniekiem jau šajā dienā LTF iestājās 882 cilvēki.


Lai pieminētu šos notikumus, godinātu daudzos LTF dibināšanas aktīvistus un stiprinātu sabiedrības vēsturisko atmiņu, tiek gatavota izdošanai grāmata „LTF Tukuma rajonā. Cerētais un sasniegtais”. Tajā būs ietverta toreizējo notikumu hronoloģija, fotogrāfijas, LTF Tukuma nodaļas svarīgākie lēmumi, dokumenti, notikumu dalībnieku atmiņas, kā arī analīze par Tautas frontes mērķiem un to īstenojumu brīvajā Latvijā. Tiks dota iespēja brīvi izteikties plašam autoru lokam, pārstāvjiem no katra toreizējā Tukuma rajona ciemata, pilsētas.


Mēs, bijušie LTF Tukuma nodaļas dibinātāji un aktīvisti, esam izveidojuši biedrību „Vēsturiskā atmiņa”, lai izdotu grāmatu, ko paredzēts dāvināt skolām, bibliotēkām, pašvaldībām, autoriem. Grāmatas sagatavošanu un izdošanu apsolījušas daļēji finansēt bijušā Tukuma rajona pašvaldības. Tukuma rajona vietā izveidoto Tukuma, Kandavas, Jaunpils un Engures novadu domes atbalsta grāmatas izdošanu un LTF gadadienai veltītus pasākumus.

Ar Tukuma novada domes atbalstu izveidota biedrības interneta mājas lapa  ltf.tukums.lv Tajā jau publicēti un tiek papildināti grāmatas tapšanas gaitā apzinātie materiāli, izveidota notikumu hronoloģija.

Aicinu kolēģus – vēsturniekus – ieskatīties mūsu  mājas lapā un dalīties pieredzē, kā LTF  25. gadadienu gatavojas atzīmēt jūsu novadā.
Biedrības e- pasta adrese ir   vesturiska.atmina@inbox.lv

Aija Miezīte –
Tukuma 2. pamatskolas skolotāja,
biedrības „Vēsturiskā atmiņa” valdes locekle

Comments