Jaunumi‎ > ‎

Turpinās pieteikšanās vasaras dienām

Publicēja 2013. gada 1. jūl. 00:11Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 1. jūl. 02:33 ]

Turpinās  pieteikšanās vasaras dienām -2013!

 

Aicinām Jūs piedalīties VSB vasaras dienās Preiļos no 30. jūlija līdz 1. augustam! Šī gada tēma:   „Multikulturālā un multikonfesionālā Latgale”, priecāsimies par savām un kolēģu idejām! 


1.diena :
Yad vashem muzeja pārstāvja nodarbība ”Ebreji Austrumeiropā” , kā arī ekskursija- pastaiga pa Preiļu pilsētu (Polikarpa Čerņavska keramikas māja - Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīcija- muižnieku Borhu staļļi).

2.diena – Vēstures skolotāju biedrības aktualitātes,  informācija par 9. un 12.klases eksāmeniem, olimpiādi,  vēstures skolotāju dalīšanās pieredzē, kā arī  piedalīšanās Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja konferencē „Multikulturālā un multikonfesionālā Latgale”, kur būs iespēja klausīties tādus izcilus lektorus kā Latvijas vēstures institūta Arheoloģijas nodaļas vadītāja Dr. hist. Antonija Vilcāne, Daugavpils Universitātes Latgales Pētniecības institūta direktors, Dr.hist. Henrihs Soms, kinorežisors Jānis Streičs, Dr.habil.philol., prof. Janīna Kursīte-Pakule , Latgales vecticībnieku kopienas vadītājs, Moskvinas vecticībnieku draudzes mācītājs Ivans Lavrenovs un citi.

Vakara noslēgums Preiļu KN zālē, danči kopā ar folkloras kopu „Rūtoj”

3. diena - ekskursija pa Preiļu un apkārtējiem  novadiem. 
Maršruts:

Moskvinas vecticībnieku lūgšanu nams

Aizkalnes katoļu un pareizticīgo baznīcas, Raiņa memoriālā māja - muzejs

Bērzgales katoļu baznīca – ekskursiju vada priesteris Aigars Bernāns

Madalānu pilskalns (A. Vilcāne)

Karaļkalns

Aglonas bazilika, Aglonas katoļu skolas komplekss (Priesteris Andžejs Lapkovskis)

Nakstmītnes:

1.Preiļu Valsts ģimnāzijas dienesta viesnīcā ( 2 vai 3 vietīgi numuri, dušas telpas un tualetes attiecīgā stāva koridorā )

2.Preiļu arodvidusskolas dienesta viesnīca (2 vai 3 vietīgi numuri, dušas telpas un tualetes attiecīgā stāva koridorā)
3. Tie, kuri vēlas paaugstinātu komfortu, var apmesties  SIA Preiļu Saimnieks viesnīcā un maksāt paši:
1 vietīgie numuri - 8 ( par nakti Ls 12,0)
2 vietīgie numuri - 6 gab. ar atsevišķām gultām , 2 gab. ar platajām ( 2- viet,) gultām , par nakti Ls18,0 . Dušas un tualetes numurā.
Lūdzam pieteikties pieredzes apmaiņai pa epastu:
inese_be@inbox.lv Lai tā noritētu kvalitatīvi un dalībnieki spētu racionālāk izvēlēties pieredzes apmaiņas grupu, norādiet tēmu, kā arī uzrakstiet īsu ( 3- 5 teikumi) anotāciju. Līdz vasaras dienām ar Jums sazināsimies, lai precizētu nodarbības ilgumu. Ja nepieciešams kopēt materiālus pieredzes apmaiņai, tie jāatsūta vismaz līdz 23. jūlijam pa e- pastu un jānorāda nepieciešamais kopiju skaits. Materiālus iespējams ievietot mūsu mājas lapā sadaļā – metodiskie materiāli. 
Vasaras dienu dalības maksa joprojām  būs – 35 LVL biedrības biedriem un 40 LVL– pārējiem. Dalības maksa sedz izmaksas par naktsmītnēm, ēdināšanu, telpu īri, transporta izdevumiem, ieeju muzejos, apskates objektos ekskursijas laikā. Tāpat kā iepriekšējos gados būs autobuss no Rīgas un uz Rīgu. 
Lūdzam visus neskaidros jautājumus uzdot pirms vasaras dienām! 
Dalības maksu lūdzam pārskaitīt uz VSB bankas kontu, tas jāizdara līdz 15. jūlijam ar norādi: par kursiem no... (vārds, uzvārds). 

VSB rekvizīti: 

Reģistrācijas numurs 40008083087 
Adrese: Nīcgales iela 22, Rīga, LV – 1035. 
Konts Swedbankā LV17HABA0551007669210. 

Ja nepieciešams rēķins, lūdzam informāciju sūtīt uz: aija@klavina.com līdz 1. jūlijam.
Pieteikuma anketas, kas būs pieejamas arī VSB mājas lapā 
 http://www.vsb.lv/vasaras-dienas  , lūdzam aizpildīt  līdz 20. jūlijam. Aicinām VSB biedrus, kuri nav pārreģistrējušies, to izdarīt. 

Uz tikšanos Vasaras dienās! 

VSB valde un Preiļu skolotāju vārdā- Nora Šņepste 


Informāciju sagatavoja Inese Berga