Jaunumi‎ > ‎

Valsts prezidents būs konkursa „Vēsture ap mums” patrons

Publicēja 2011. gada 5. dec. 08:01Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 5. dec. 08:02 ]
Šodien, 5.decembrī, biedrības valdes pārstāvji tikās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, lai apspriestu iespējamo sadarbību un Latvijas vēstures mācīšanas aktualitātes.
 
Vēstures skolotāju biedrības pārstāvji aicināja Valsts prezidentu atbalstīt ikgadējo pētniecisko un radošo darbu konkursu „Vēsture ap mums” un kļūt par tā patronu. Valsts prezidents aicinājumam piekrita. Šī gada konkursa tēma ir „Prom no mājām”, bet konkursa apbalvošanas ceremonija notiks 2012.gada maija beigās un Valsts prezidents tajā piedalīsies, apbalvojot konkursa laureātus.
 
„Jautājumi, kas skar cilvēku izbraukšanu no valsts, šobrīd ir vieni no aktuālākajiem. Tādēļ šāda temata pētīšana arī no vēsturiskā aspekta ir divtik nozīmīga, lai saprastu, kāda ir bijusi Latvijas iedzīvotāju izceļošanas un atpakaļ atgriešanās motivācija iepriekšējā gadsimtā. Esmu gatavs atbalstīt šī jautājuma risināšanu, jo tas ir šā brīža jautājums un ietekmēs to, kāda nākotne mūs sagaida,” piebilda Valsts prezidents.

VSB pārstāvji atbildēja uz Valsts prezidentu interesējošiem jautājumiem par vēstures mācīšanu skolās šobrīd. Sarunas dalībnieki informēja, ka vēstures mācīšanai ir standarts, kas nosaka mērķus un uzdevumus mācību procesā. Tas ir kā likums, kas ir vienots visām Latvijas skolām neatkarīgi no mācību valodas. Līdz ar to ļoti lielas atšķirības vēstures traktējuma ziņā nav iespējamas. Vienlaikus vēstures skolotāju biedrības pārstāvji uzsvēra, ka vēstures mācīšanas jomā Latvijā īpaši trūkst digitālu mācību līdzekļu.

Informācija un fotogrāfija no Valsts prezidenta kancelejas mājas lapas. Pilns ziņas teksts atrodams šeit.
Comments