Jaunumi‎ > ‎

Liepājā notiks unikālu privātkolekciju festivāls „Vēsture bez robežām”

Publicēja 2013. gada 25. apr. 07:54Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 25. apr. 08:00 ]
No 3.maija līdz 28. jūlijam Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, norisināsies Eiropas unikālu privātkolekciju festivāls „Vēsture bez robežām”, kurā ar desmit vērtīgām kolekcijām piedalīsies kolekcionāri no Latvijas, Lietuvas, Dānijas, Vācijas, Francijas un Krievijas.


Liepājas muzeja logo
Privātkolekcijas izvēlētas ar mērķi, lai iezīmētu Eiropas un Krievijas lielo notikumu un nozīmīgu vēsturisko personību ietekmi uz Latvijas vēstures līkločiem, atklātu mūsu tautas likteņgaitas, pašapziņas veidošanos un kultūras savdabību.
Festivāla laikā Liepājas muzejā būs skatāmas tādas kolekcijas kā 
- „Napoleons un Eiropa”
- „Liepāja un Romanovi”
- „Caru un karaļu namu dzērienu tradīcijas”
- „Padomju laika māksla”
- „Sievietes pasaule 19.gs. beigās un 20. gs. sākumā”
- „Vācija. 20.gadsimts”
- „Austrumu paklāji”

Festivālā Latviju pārstāvēs divi kolekcionāri. Liepājnieks Andris Skābe ar kolekciju „PSRS uniformas un amunīcija” un Gunārs Rusiņš ar unikālu kolekciju „Latvijas armijas vēsture formās un regālijās 1918. – 1940.”. 

Festivālā solījis piedalīties arī kolekcionārs no Francijas Renē Gerā, kas uz Liepāju atvedīs ievērojamā Lietuvas izcelsmes mākslinieka Mstislava Dobužinska (1875-1957) grafikas. Mstislavs Dobužinskis ir scenogrāfs ar pasaules vārdu. Viņš zīmējis dekorācijas Eiropas lielpilsētu operām. Īpaši M. Dobužinska darbi atzīti Krievijā, un dažai gleznai izsolēs cena sniedzas vairākos simtos tūkstošu eiro.

Festivāla ideja radās Krievijas Federācijas kolekcionāru savienības priekšsēdētājam Aleksandram Ņikišinam, piecu privātu muzeju veidotājam. Viņš organizējis 200 izstādes dažādās pasaules valstīs. Bija iespējamas vairākas festivāla norises vietas, taču par labāko atzīta viņa dzimtā pilsēta Liepāja.Kolekciju apskates cenas
Pieaugušajiem – 2.00 Ls
Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1.00 Ls
Ģimenēm (divi pieaugušie + divi bērni līdz 16 gadu vecumam) – 4. 00 Ls

Pirmsskolas vecuma bērniem, invalīdiem, bērnu namu audzēkņiem festivāla izstāžu apmeklējums ir bezmaksas.

Dace Kārkla,
Liepājas muzeja direktore
Gloire Nationale Napoleon