Jaunumi‎ > ‎

Notiks vieslekciju cikls ”Viduslaiki un mēs”

Publicēja 2013. gada 30. apr. 12:40Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 1. maijs 02:53 ]

Šā gada 7.-9. maijā Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, Mārstaļu ielā 28/30, 4. auditorijā, norisināsies Minsteres Universitātes emeritētā profesora Petera Johaneka vieslekciju cikls par viduslaiku vēsturi un attieksmi pret to mūsdienās „Viduslaiki un mēs”.


7. maijā 10.30-12.00
1. Collective Memory and Lieux de Memoire in the towns of Medieval Europe.
Lekcijā tiks aplūkots, kā pilsētas telpā līdz pat 20. gadsimtam ārpus historiogrāfijas tiek saglabātas atmiņas par tās viduslaiku vēsturi.

7. maijā 12.30-14.00
2. The medieval Town. Medieval reality and changing images in the 19th and 20th century.
Lekcijas centrā būs jautājums par to, kā viduslaiku pilsēta un tās pilsoņu kopums ir ticis vērtēts kopš 19. un 20 gadsimta līdz pat mūsdienām un ir kalpojis par paraugu atdarināšanai.

9. maijā 10.30-12.00
3. Germany turns Eastwards 12th - 14th century. Colonization of the European East or European Cultural Transformation? Deconstruction of a Myth.
Lektors pievērsīsies jautājumam par vācu kolonizāciju Austrumeiropā, kas tik skatīts salīdzinājumā ar kolonizācijas procesiem Dienvidfrancijā, Ibērijas pussalā un Velsā.

Prof. Pēteris Johaneks (Peter Johanek), dzimis 1937. gadā Prāgā – viens no ievērojamiem Vācijas un Eiropas medievistiem. Ilggadīgs Minsteres Universitātes viduslaiku vēstures profesors un tās Salīdzinošās pilsētu vēstures institūta direktors. Prof. Johaneks ir specializējies pilsētu vēsturē, Vestfālenes vēsturē, kā arī viduslaiku hronistikā un diplomātikā.


Lekcijas notiks angļu valodā, laipni aicināti visi interesenti.

Informāciju sagatavoja LU VFF Viduslaiku vēstures katedras vadītājs prof. Ilgvars Misāns. E-pasts uzziņām: ilgvars.misans@lu.lv.