Jaunumi‎ > ‎

Virtuāla izstāde par Latviešu strēlnieku pieminekli

Publicēja 2010. gada 21. janv. 15:46Danute Grīnfelde
Latvijas Valsts arhīva mājas lapā publicēta virtuāla izstāde "Latviešu Strēlnieku piemineklis laiku lokos". Izstāde iepazīstina interesentus dokumentiem, par Latviešu strēlnieku pieminekļa tapšanas ieceri, pieminekļa projektēšanu un celtniecību, kā arī ieskicē norises ap pieminekli pēc tā atklāšanas līdz mūsdienām.

Izstādei ir četras hronoloģiski secīgas daļas. Pirmajā daļā dokumentētas idejas bijušā Rātslaukuma pārveidei pēc Otrā pasaules kara. Otrā veltīta Latviešu strēlnieku pieminekļa konkursa norisei, pieminekļa projektēšanas un celtniecības darbiem un pieminekļa atklāšanai. Trešā daļa aicina domāt par sabiedrības attieksmi pret monumentāliem pieminekļiem, mainoties varām. Ceturtā daļa vēsta, kā Latviešu strēlnieku piemineklis kā tēls izmantots dažādos mākslas un informācijas laukos – atklātnēs, plakātos, suvenīros, logo, ilustrācijās.

Izstādes sagatavošanā izmantoti Latvijas Valsts arhīva fondu dokumenti. Tos papildina materiāli no Latvijas Arhitektūras muzeja, Latvijas Mākslas akadēmijas Informācijas centra un Rīgas domes arhīva, kā arī fotogrāfijas no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, Latvijas Ugunsdzēsības muzeja un Latvijas Kara muzeja krājumiem. Dokumentiem krievu valodā ir tulkojums latviešu valodā.

Izstāde aplūkojama ŠEIT.
Comments