Jaunumi‎ > ‎

VSB biedriem

Publicēja 2016. gada 29. marts 02:23Valdis Klisans   [ atjaunināts 2016. gada 29. marts 22:45 ]

Godātie Vēstures skolotāju biedrības dalībnieki!

    Mūsu organizācija (LVSA, VSB) pastāv vairāk kā divdesmit gadus. Šajā laikā ievērojami manījies tās dalībnieku skaits – to dibināja „padsmit” entuziastu, tad sekoja Eiropas Padomes, SLF, Nīderlandes, Zviedrijas valdību u. c. vērienīgo projektu laiks, kas biedru skaitu vairoja ģeometriskā progresijā. 90. gadu beigās, izveidojoties un nostiprinoties biedrības (asociācijas) tradīcijām, nostiprinājās arī biedrības dalībnieku skaits. Šobrīd VSB dalībnieku reģistrā ir ap 200 vēstures skolotāju. Uzmanību! Šis skaitlis tiek ņemts par pamatu mūsu dalības maksājumam Eiropas Vēstures skolotāju asociācijā Euroclio.

    Tomēr pēdējo gadu laikā vērojams VSB biedru aktivitātes kritums. Piemēram, Vasaras dienās kādreizējo 120-130 (Vasaras dienās Engurē -189) dalībnieku vietā piedalās vidēji 60-70 cilvēki. Tas pats sakāms par gada konferenci. Domājams, šīs tendences cēloņi meklējami vispārējā Latvijas depopulācijā, skolēnu un skolotāju skaita sarukumā, pedagogu paaudžu maiņā un nacionāla mēroga vēstures izglītības projektu resursu izsīkumā. Nav sagaidīts arī valsts atbalsts pedagogu profesionālajām organizācijām, uz ko kādreiz tika liktas lielas cerības.

    Neraugoties uz grūtībām, VSB joprojām ir viena no aktīvākajām pedagogu profesionālajām biedrībām Latvijā. VSB viedoklis interesē gan IZM (reizēm), gan plašsaziņas līdzekļiem, VSB mājas lapai līdzi seko ziņu aģentūras. Līdz ar jaunākās paaudzes pedagogu ienākšanu organizācijā, VSB veiksmīgi uzsākusi vairākus jaunus projektus. Tāpēc, lai mēs varētu sekmīgo darboties nākotnē, šobrīd nepieciešams apzināties reālo VSB spēku. Kā VSB Valdes priekšsēdētājs ierosinu šobrīd par VSB biedriem atzīt tikai tos, kuri ir nomaksājuši biedra naudu sākot ar 2014. gadu.

 

Ar cieņu,

Valdis Klišāns

VSB Valdes priekšsēdētājs

Comments