Jaunumi‎ > ‎

Iespējams ziedot Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ugunsgrēkā bojātās kolekcijas restaurācijai

Publicēja 2013. gada 2. jūl. 12:32Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 2. jūl. 12:36 ]
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs pateicas kolēģiem – skolotājiem par līdzi jušanu un morālu atbalstu un piedāvā informāciju: muzeja jauno Ziņnesi, kas stāsta par jūnija skaudrajiem notikumiem, un informāciju par ziedojumu vākšanas kampaņu, kuru organizē LNVM sadarbības partneri Nice Place.Būs pieejamas ziedojumu kastītes Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ugunsgrēkā bojātās kolekcijas restaurācijai

Laikā no 2. līdz 7. jūlijam Latvijas suvenīru ražotāja NicePlace stendos XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku gadatirgū Vērmanes dārzā, Dziesmu svētku estrādē Mežaparkā un Daugavas stadionā būs izvietotas īpašas ziedojumu kastītes ar mērķi vākt līdzekļus Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ugunsgrēkā bojātās kolekcijas restaurēšanai.

Unas Dombrovskas zīmējums.
Kā medijos plaši ziņots iepriekš, 2013. gada 20. jūnijā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, kura dzēšanas gaitā cieta arī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) kolekcijas. Lai renovētu izmirkušās senlietas, saskaņā ar muzeja aplēsēm, būs nepieciešami vairāk nekā 40 tūkstoši latu. 
Kopš 2010. gada Latvijas suvenīru ražotājs NicePlace ir LNVM sadarbības partneris, ar kuru kopīgi radīta suvenīru līnija ar LNVM krājumā esošajiem priekšmetiem, arī ugunsgrēka seku skartajiem. Vairākās kolekcijās, piemēram, „Latvijas dārgumi” ar dažādu LNVM ekspozīcijā un krājumā esošu priekšmetu fragmentiem un etnogrāfiskiem motīviem un „Patriotiskā sērija” ar mākslinieka Anša Cīruļa zīmējumu reprodukcijām un Brīvības cīņu fotogrāfijām, ir izveidotas un iegādājamas pastkartes, grāmatzīmes, krūžu paliktņi, nozīmītes, magnētiņi, tarbas un t-krekli. 

Vēloties palīdzēt muzejam pārvarēt ugunsgrēka sekas, Vērmanes dārzā, Dziesmu svētku estrādē Mežaparkā un Daugavas stadionā NicePlace stendos tiks izvietotas un būs pieejamas īpašas ziedojumu kastītes LNVM atbalstam. Ziedojumu vākšanas akcija tiek organizēta sadarbībā ar XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku rīkotāju Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Pateicībā ziedotāji saņems pastkarti ar NicePlace organizētajā bērnu zīmēšanas konkursā
"Mana Latvija" Unas Dombrovskas (tobrīd 9 gadi) zīmēto Rīgas pili.


Par uzņēmumiem

NicePlace ir 2006. gadā dibināts uzņēmums, kas nodarbojas ar Latvijas suvenīru izgatavošanu.
2010. gada pavasarī NicePlace uzsāka sadarbību ar LNVM suvenīru izstrādē. Pastkartes, grāmatzīmes, krūžu paliktņi, T krekli, tarbas, nozīmītes un magnētiņi tapa, izmantojot LNVM ekspozīcijā un krātuvēs esošos materiālus. Kopskaitā tika radītas vairāk nekā 100 vienības.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ir trešais vecākais muzejs Latvijā un vienīgais Latvijas vēstures muzejs pasaulē. Kopš dibināšanas 1869. gadā, muzejs ir kļuvis par lielāko latviešu tautas muzejisko vērtību krātuvi – tā kolekcijās ir vairāk nekā miljons priekšmetu: arheoloģiskajos izrakumos iegūtas senlietas, rotu un monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas u.c. Latvijas vēstures liecības. Muzeja misija ir Latvijas valsts un tautas interesēs vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt Latvijas un pasaules garīgās un materiālās kultūras liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, kam ir arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, vēstures vai mākslas vēstures nozīme. Kopš 2008. gada LNVM pievienots Āraišu arheoloģiskais muzejparks, kopš 2010. gada – kultūras muzejs „Dauderi”.


Papildu informācija:
Valts Ernštreits
+371 26424566
valts@niceplace.lv